Strona główna forum Zdrowie Problemy zdrowotne - pytania, odpowiedzi, dyskusja. sedacja wziewna

sedacja wziewna

Miejsce na dyskusję o zdrowiu i chorobach z udziałem lekarzy.

Nieprzeczytany post 22 lip 2015, o 10:01

Mam pytanie związane z leczeniem u dentysty. Nie bardzo lubię tam chodzić, więc mój dentysta w ramach znieczulenia zaproponowął mi ostatnio sedację wziewną Gliwice to miasto od was odległe, ale wszędzie, gdzie moge szukam porad, czy warto, czy ktoś próbował. Z opisu wychodzi na to, że się to sprawdzahttp://vita-dent.gliwice.pl/sedacja-wziewna/ ale szczerze mówiąc wolałbym jakąś opinię z doświadczenia własnego.
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.

Nieprzeczytany post 23 lip 2015, o 22:02
GM Avatar użytkownika

Podtlenek azotu jest jednym z najstarszych gazów używanych do znieczulania podczas interwencji zabiegowych - i w tym wskazaniu jest środkiem bardzo bezpiecznym. W niektórych krajach znajduje się na wyposażeniu karetek a nawet sal porodowych. Ma przede wszystkim właściwości znieczulające, tylko nieznacznie wpływając na stan świadomości pacjenta (powoduje niewielką senność i poprawia nastrój - "gaz rozweselający"). W przypadku drobnych zabiegów ambulatoryjnych niewątpliwą zaletą jest bardzo krótkie działanie podtlenku azotu - praktycznie działa on tylko podczas inhalowania (wdychania). Pacjent w pełni oprzytomnieje najpóźniej przy kasie :)
Na pewno warto rozważyć taką formę znieczulenia, tym bardziej, że inne środki znieczulające, nawet te aplikowane miejscowo, nie są pozbawione działań niepożądanych (w tym ogólnych).
dr n. med.
Grzegorz Matusiak

Powrót do Problemy zdrowotne - pytania, odpowiedzi, dyskusja.