Strona główna forum Propozycje Tematy różne i wszystkie pozostałe... Szambo ekologiczne ? Która najlepsza ?

Szambo ekologiczne ? Która najlepsza ?

Czyli wszystko co dotychczas nie zostało skatalogowane

Potrzebowałabym poznac opinie budujących na temat przydomowych oczyszczalni ścieków oraz szamb bezodpływowych. Stawiamy dom na terenie gdzie nie ma kanalizacji. Wprawdzie mam w projekcie budowlanym zaplanowane szambo bezodpływowe, bo tak ustaliliśmy roboczo ( ze wzgledu na koszty konstrukcyj), wprawdzie frapujemy sie nad zmiana na przydomowa oczyszczalnię ścieków. Jakie macie zdanie w aspekcie instalowania również użytkowania oczyszczalni i szamb. Które rozwiązania odprowadzenia ścieków przyjeliście w swoich domkach? I co podpowiadacie ?

Szambo bezodpływowe jest tanie w instalacji jednak na dłuższą metę jego wykorzystywanie jest niezbyt opłacalne z uwagi na duże opłaty wywozu ścieków czym więcej ludzi w mieszkaniu tym częstsze wizyty wozu asenizacyjnego, a to zupełnie nie jest takie miłe... Oczyszczalnia ścieków, na początek opłaty montażu są sporo wyższe ( nas na gotowo ze w całości kosztowała 8,200 zł - rozkopy, kruszywo itp gwarantował firma montująca oczyszczalnie ) oczyszczalnia jest bezopsługowa ( rokrocznie starczy wybrać osadnik ). Mając w bliskiej perspektywie kanalizację można się z szambem pomęczyć jednakże ma dłuższą metę jest to uciążliwe oraz nieopłacalne finansowo, przynajmniej takie jest moje zdanie na ów temat.

Mam pytanie, jakie minimalne wymkiary musi mieć działka budowlana, żeby zastosować instalacje oczyszczalni ścieków?

To zależy od parametrów oczyszczalni ( drenaż rozsączający ) - czym bardziej natężony przepływ tym musi być większa, warunki glebowe podobnie pewnie nie są nieistotne ( przepuszczalność ziemi a także wysokość wód gruntowych ). Z drugiej strony są śladowe odległości jakie trzeba zachować np. od studni. Są oczyszczalnie z jakich wodę odprowadza się do kanalizacji sztormowej bez potrzeby drenażu niemniej jednak ich cena jest wyższa. Zatelefonuj najlepiej do montera on rozproszy wszelkie twoje watpliwośći. Mogę na PW dać namiary na firme jaka montowała naszą oczyszczalnię. Ps. U nas drenaż rozsączający jest rozłożony przed domem 4 nitki po 12m o ile poprawnie pamiętam ( plac przed domem 21x15 metrów ).

Zastanawiamy sie nad oczyszczalnia ekocent 2200 bądź delfin. Czy ktoś montował takie oczyszcalnie ekologiczne?

W ekologii coraz większe znaczenie mają niewielkie przydomowe eko- instalacje. Coraz w wyższym stopniu atrakcyjne stają się ekologiczne oczyszczalnie ścieków. solidne reguły ustawodawcze wywołują, iż jeszcze więcej przydomowych szamb bezodpływowych wymienianych jest na instalacje przyjacielskie środowisku. W gospodarstwie domowym tworzymy w przybliżeniu 18 000 l ścieków. Symbolizuje to, iż wywóz szamba kosztuje nas rocznie około 2500 zł. Eksploatacja przydomowej oczyszczalni powoduje, że usuwać szambo będziemy musieli tylko raz na dwa-trzy lata. Gwarantuje nam skutkiem tego to, iż nie musimy kłopotać się o ilość nieczystości w naszym pojemniku oraz troszczyć się o ich usuwanie.

Właśnie, iż lepiej wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków. Fakt, koszty budowy będą większe niż standardowego szamba, pomimo tego w przeliczeniu na następne lata to się zwróci i to z nawiązką. Obecnie tworzone są bezobsługowe oczyszczalnie, więc w komplecie nie ma z nimi szkopułów. A poza tym oczyszczalnie są bardziej ekologiczne. Odprowadzasz ścieki a za jednym zamachem chronisz środowisko, chyba lepszej alternatywy nie ma. Platforma oczyszczania zatrzymuje obieg wody w przyrodzie, przywracając ja środowisku. A bez wątpienia, wody na naszej planecie jest coraz mniej. O ile chcesz to zdołam Ci powierzyć doświadczoną jednostkę, która zaprząta się tym zawodem. Sam wykorzystywałem z ich usług, gdy to właśnie budowałem na swojej posesji taką oczyszczalnię. Póki co jestem nadzwyczaj usatysfakcjonowany. A co do tej firmy Primeko, to pełen kompetencja. Ich towary są w rzeczy samej dobre, świadczą o tym poza tym wszelkie atesty, które dysponują. Jeśli jednak nie postanowisz się na przydomową oczyszczalnie ścieków to zbuduj w każdym razie szambo ekologiczne.

Powrót do Tematy różne i wszystkie pozostałe...